Harekete geçmek için hazır ol …..

Alesta Yapım, 2016 Ekim ayında sahne ve görsel sanatlar alanında hizmet vermek amacıyla kurulmuştur. Bir yapım şirketinden beklenen en önemli şeyin güven duygusu olduğunu bilerek alanında deneyimli isimleri de arasına alarak yoluna devam etme arzusu içerisindedir. Bu yolculuğun ilk ayağı olarak hiç eskimeyen bir sanat dalı olan tiyatroyu kendine dayanak alır. Ve Türk tiyatrosuna nitelikli eserler kazandırmak genel amaçları arasındadır.

Ayrıca Alesta Yapım İçerik Özün Portal  Web siteleri hazırlar ve yayına alir.

Bunların başında 18 yıllık bir geçmişe sahip www.tiyatronline.com Tiyatro portal sayfasıdır. 

Yine Sanat İçerikli Web portal sitesi www.newsanat.com  Sanat Portal sayfasıdır.

Hali hazırda Gezgin ve Seyyahlar , Fotoğraf ve Video  içeriklerin oldugu www.guzergahi.com sitemiz hazırlanmaktadır. 

Gezgin Portalımıza hazırlık  için forum.guzegahi.com  Forum sitemiz açılmıştır.

Büyük prodüksiyonlardan korkmayan Alesta Yapım yaptığı oyunlarla Türkiye’nin her yerindeki seyirci ile buluşmayı hedeflemektedir.

Senayo ve Belgesel Çalışmalarımızda aralıksız devam etmektedir.

Sanatçı kimliğine, sanatsal işbirliğine önem veren topluluk gelecekte yapacağı projelerle  Sanata, yeni yüzler kazandırarak yoluna devam edecektir. Bir sanatçının her zaman en büyük gayesinin eğitim olduğuna inanır. Bu sebeple ustaların gençlerle buluşmasını ayrıca önemser. Yoluna kattığı gençleri ustalarla beraber işleyerek geçmiş ve geleceği harmanlamayı seçmiştir. Yerli metinlerin günümüz seyircisini yakalamakta en doğru yaklaşım biçimi olduğuna inanmaktadır. Ayrıca tiyatro oyunları,portal içerik sayfaları  dışında diğer ekiplere sahne, dekor, teknik ekip gibi destekler sağlayarak bir yapım firmasından beklenen her noktayı yerine getirmektedir.  Bu sebeple Alesta Yapım’ın kapısı yeni yazarlara, yeni sanatçılara  her zaman açıktır. Haydi sahne sizin, gelin çağdaş bir dille Türk sanatına ses olalım!